آمار


جهانگردى مجازی
بسیار سفر باید تا پخته شود خامی، صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی.
نويسندگان

ماچو پیچو (به اسپانیایی: Machu Picchu) در پرو


اینجا از جمله جاهایی که من ارزوی دیدنشو دارمقلب همچنین به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید شناخته می‌شود. شنیدم افرادی زیادی بعد از دیدنش ناحودآگاه اشک از چشماشون جاری میشه گویا عظمتی بس خاص دارهمتفکر البته دیدن یک شهر سنگی روی قله ای بلند در حالیکه دورتادورت را جنگلها و درحت های سبز فرا گرفته کم لذتی نیست

ماچو پیچو در ۷۰ کیلومتری شمال غربی کوسکو، در بالاترین نقطهٔ کوه ماچو پیچو، ۲٬۳۵۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده‌است. این اثر از مهم‌ترین آثار باستانشناسی در آمریکای جنوبی و پربیننده‌ترین جاذبهٔ توریستی کشور پرو می‌باشد.

 از سمت بالا، در صخرهٔ ماچو پیچو، یک صفحهٔ سنگی عمودی ۶۰۰ متری قرار دارد که در انتها به رودخانهٔ اوروباما می‌رسد. مکان این شهر جزء اسرار نظامی بوده‌است.

این دژ در ۵۰ مایلی کوسکو، پایتخت اینکاها قرار دارد و به همین دلیل هرگز مانند سایر شهرهای اینکاها پیدا و ویران نشده‌است. در طول قرنها، جنگل‌های اطراف این مجموعه رشد کرده و آن را پوشانده است و به همین دلیل از نظرها پنهان مانده‌است و تنها عدهٔ معدودی از وجود آن اطلاع داشته‌اند.

با پلکانی کردن صخره های شیب دار کشاورزی صورت می گرفته  

با پلکانی کردن صخره های شیب دار زمینهای کشاورزی ایجاد می شدهماچو پیچو با دیوارهای سنگی جلا داده‌شده مطابق با معماری کلاسیک اینکاها ساخته شده‌است.

سنگ کاری اینکاها بقدری دقیق بوده که سنگهایی متناسب مانند تکه های پازل را در کنار هم قرار می دادند

 اولین بنای این مجموعه این‌تی‌هوآتانا (به اسپانیایی: Intihuatana)، معبد خورشید که اطاقی با ۳ پنجره و در منطقه‌ای از ماچو پیچو که باستانشناسان آن را منطقهٔ مقدس می‌نامند، می‌باشد. در سال ۲۰۰۳ میلادی تعداد توریست‌های این شهر باستانی ۴۰۰٬۰۰۰ نفر بوده‌است.

 

 ماچو پیچو به معنی قلهٔ قدیمی، یک محوطه باستانی به جا مانده از آثار دورهٔ اینکاها می‌باشد که در ارتفاع ۲٬۴۳۰ متری از سطح دریا در دامنهٔ کوه در بالای درهٔ اوروباما در کشور پرو و در ۷۰ کیلومتری شمال کوسکو قرار گرفته‌است. اغلب اوقات از آن به‌عنوان «شهر گمشدهٔ اینکاها» یاد می‌شود. ماچو پیچو احتمالأ شناخته شده‌ترین نماد امپراتوری اینکاها می‌باشد. 

از دیگر موارد قابل توجه دیدن لاماها در اینجاستLlamas feel right at home at Machu Picchu

 

[ ۱۳٩٠/۳/۱۱ ] [ ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ ] [ گلی صدری ]
درباره وبلاگ

امکانات وب

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس